Fotografia ślubna

Kilkanaście lat temu fotografia ślubna na weselu ograniczała się jedynie do wyjazdu do studia. Wielokrotnie pracowałem z wieloma fotografami w studiu, gdzie mijały się jedna para za drugą, a fotografowie mieli pełne ręce roboty.  Ja sam zrobiłem sobie z żoną kilka zdjęć studyjnych w firmie Hexa i byliśmy bardzo zadowoleni. Moim zdaniem sesja ślubna w studio powinna za jakiś czas przeżyć swój renesans. Uważam, że ślub to jedna z niewielu okazji w życiu, gdy człowiek ma okazje aby zrobić sobie sesję w studio.

Obecnie fotografia ślubna skupia się głównie na reportażach z wesela.  Praktycznie wszyscy fotografowie wykonują sesje w plenerze ale już nie w dniu wesela, lecz w innym.

Fotografia reportażowa z wesela moim zdaniem bardzo dobrze uzupełnia film, który nie zawsze uchwyca subtelne momenty tak jak fotografia.

Współpracuje z wieloma fotografami, dobra współpraca z fotografem to zarówno przyjemna praca jak i również często pomoc.

Robert Stręg - fotografia ślubna Strzelce OpolskieNajczęściej współpracuję z Robertem Stręgiem. Dobrze nam się razem pracuje. Robert jest osobą, który ma podobny stosunek do klienta jak ja, jest osobą o dobrym warsztacie. Nasza wspólna praca na weselu jest dla nas przyjemnością jak i również wpływa na bardzo dobry efekt końcowy.

Jak wybrać fotografa na wesele ?

Przede wszystkim trzeba zobaczyć jego portfolio (najlepiej w formie odbitek a nie jedynie galerii zdjęć w internecie). Zdarzają się tacy magicy, którzy wstawiają nie swoje zdjęcia. Oczywiście jest ich niewielu i rynek bardzo szybko takich eliminuje. Drugą rzeczą jest oczywiście osobiste spotkanie i porozmawianie z człowiekiem. Ten drugi warunek dotyczy również kamerzysty. Proszę pamiętać, że te osoby będą pewnego rodzaju gośćmi na waszym weselu. Oczywiście również ważną kwestią jest sprawa wysokości wynagrodzenia, istotne jest aby sprawdzić co wchodzi w skład tego wynagrodzenia.