Info

Info

Cześć Wam

Termin waszego wesela już pomału się zbliża. Ja ze swojej strony jestem pełen sił i ochoty do pracy.

Chciałbym w tym mailu podziękować Wam za zaufanie jakim mnie obdarzyliście wybierając mnie jako swojego filmowca, oraz chciałbym Wam podsunąć parę wskazówek.

Chciałbym się również upewnić czy nie zmieniły się żadne istotne dane, które wpisywałem w umowie w trakcie naszego spotkania.

 • Pani Młoda: Katarzyna Marek, miejsce przygotowań do ślubu: Strzelce Op.  Kozielska 73 tel.   kom  +48 512 116 122

  Pan Młody: Kamil Kokoszka miejsce przygotowań do ślubu: Sieroniowice Ujazdowska 31  tel.   kom  +48 510 70 6961

  Restauracja: Jaguś

  Kościół Wawrzyniec, Strzelce Op.

  Nie martwcie się o płatność. Przypominam, że rozliczamy się  po oddaniu filmu w terminie ok. 3 miesięcy.

 • Wiele lat już filmuje, dzięki temu wiele różnych sytuacji już widziałem. Potraktujcie te wskazówki jako coś subiektywnego, ale też praktycznego. Nie musicie ich ślepo zastosować, ale może coś wydać Wam się cennego i ważnego.

  1. Wchodząc do kościoła zaczekajcie na nas. Z reguły to my dajemy znać organiście aby zaczął grać i wtedy wy wchodzicie. Inaczej jest w przypadku gdy ksiądz wychodzi po was to wtedy on zaczyna całą ceremonię.
  2. Nauczcie się przysięgi na pamięć. Poproście księdza, aby miał tekst w pogotowiu i w razie czego was szeptem wspomógł. Powiedzcie o tym księdzu przed mszą świętą.
  3. Składając przysięgę mówcie wolno i wyraźnie – nic Was nie goni. Koniecznie mówcie do mikrofonu patrząc sobie głęboko w oczy.
  4. Najlepiej jeśli podpisanie dokumentów jest przed mszą, gdyż po mszy w trakcie gdy wychodzicie do zachrystii podpisać dokumenty, cały kościół niestety wychodzi.
  5.  Jeśli przed Wami do kościoła będzie wchodził ksiądz, dajcie mu możliwość zrobienia dystansu przed Wami, po to abyście byli widoczni.
  6. Poproście, jeśli to możliwe, aby Wasi rodzice siedzieli razem w jednej ławce.
  7. Jak będziecie ustalali przystrojenie kwiatów i dekoracji w kościele, poproście jeśli to możliwe, że jeśli Wasze miejsce jest przed balaskami, aby nie znajdowało się tuż przy balaskach ani nie było wciśnięte między ławki w kościele (wtedy trudno się przemieszczać). 
   Dekoracja wokół Waszego miejsca nie powinna was przytłaczać – wy jesteście najważniejsi.
  8. Wyjście na zakończenie mszy świętej najlepiej zrobić w ten sposób, że wszyscy goście stoją, a wy wychodzicie do ostatniej ławki. Przy końcu zatrzymajcie się i stańcie obok. W ten sposób zrobicie miejsce dla pozostałych gości, aby umożliwić im wyjście z kościoła. Na końcu wychodzicie Wy na nasz znak.
  9. Poproście, aby w trakcie składania życzeń rodzice, dziadkowie i rodzeństwo składali życzenia jako pierwsi.
  10. Na weselu bawcie się i szalejcie i nie zwracajcie na mnie uwagi. Jestem po to, aby jak najpiękniej ująć Waszą zabawę.
  11. Miejcie rano włączone swoje telefony komórkowe. Przed błogosławieństwem Rodziców wyłączcie.
  12. Miejsce dla kamerzysty powinno być razem z obsługą muzyczną, zapewnia to najlepszy kontakt. 
  13. Polecam poprosić wzorem tego filmu poprosić Tatę do tańca. Najlepiej jak orkiestra zapowie taki taniec, że jest to specjalna dedykacja od Córki. Wrażenie murowane. 
 • Zawsze na spotkaniu powtarzam, że piękny film jest naszą wspólną zasługą. Ważne jest abyście się czuli zupełnie swobodnie i nie martwili się już o nic. Chciałbym Was w tym miejscu prosić o kilka informacji.

  1. Czy będziecie wysyłać muzykę do filmu? Jeśli tak. to  wyślijcie 5, 10 lub 15 utworów w formacie mp3. Jeśli nie, dobiorę sam muzykę do teledysków. Proszę pamiętajcie, że po zmontowaniu teledysków wymiana muzyki jest bardzo czasochłonna w związku z tym odpłatna.
  2. Proszę poproście świadka, bądź inną pewną osobę, do kontaktowania się ze mną w trakcie wesela. Ja będę miał do niego parę próśb. Przykładowo jeśli filmuję w pojedynkę, proszę wtedy tą osoby, aby po zakończonej mszy zapakował sprzęt zostawiony w kościele po moim wyjściu. 
   Nie mogę zabrać sprzętu gdyż wtedy muszę filmować wszystko to co ma miejsce po wyjściu z kościoła. Najlepiej jak tą osobę poznam przed błogosławieństwem w domu.
  3. Proszę napiszcie jak chcecie. aby Was podpisać na filmie? Moja propozycja to: Kasia & Kamil 08.06.2019.  

Czy macie indywidualne prośby związane z filmem o których chcielibyście mi napisać? Jakieś niecodzienne atrakcje, ujęcia, momenty na których szczególnie Wam zależy. Myślę, że teraz jest dobry czas na podsumowanie tego wszystkiego.

Mam nadzieję, że o wszystkim napisałem. Jeśli coś ominąłem to proszę uzupełnijcie to w odpowiedzi. 

Jeśli chcielibyście się spotkać przed weselem, to oczywiście jest to możliwe. Zdaje sobie sprawę, że możecie być zaganiani, więc możemy wszystko ustalić mailowo. 

Zostaje nam tylko jeden, dwa  dni przed weselem, ustalić telefonicznie ostatnie szczegóły odnośnie godziny rozpoczęcia mojej pracy.

Proszę potwierdźcie mi odebranie tego maila a odpowiedź możecie napisać w dogodnym dla Was terminie.